воскресенье, 28 февраля 2016 г.

8 березня


  • Привітання на 8 березня у віршах

  • 8 березня – свято любові і захоплення жінками, самими прекрасними створіннями на землі. А саме свято 8 березня – мабуть, самий прекрасний з усіх офіційних свят. Чому офіційних? Та тому, що спочатку він мав суто політичне забарвлення, був не святом весни, любові і поклоніння перед чарівними створіннями, а днем боротьби. Боротьби жінок за свої права, за рівноправність з чоловіками в побуті, родині і в житті, за рівне виборче право etc...



    8 березня на календарі

    Але час стер з нього всю політичну лушпиння, залишивши в нашому календарі цей день саме тим, чим ми сьогодні його і представляємо – весняним святом радості і вдячності жінкам за те, що вони є, за те, що ми їх любимо і в цей день ми бажаємо нашим улюбленим і єдиним тільки щастя, радості і процвітання!




    Історія появи свята 8 березня



    Виникнення міжнародного жіночого дня міцно пов'язане з ім'ям Клари Цеткін – діяч німецького і міжнародного робочого руху. Більшість нині нічого не знають про Кларі, або уявляють, що Клара Цеткін – така собі сіра шинель комуністичного і робочого руху, якої в житті нічого крім політичної боротьби було не треба.



    Клара Цеткін - засновник свята 8 березня насправді Клара Цеткін була дуже живий, цікавий чоловік і приваблива жінка. Родом з сім'ї вчителя німецької парафіяльної школи, Клара Ейснер отримала педагогічну освіту і, як і значна частина молоді того часу, відвідувала різні політичні гуртки, де й познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Осипом Цеткіним. Німецькі власті вислали за неблагонадійність Осипа з країни, молоді перебралися до Парижа, де одружилися і Клара народила чоловікові двох синів - Максима і Костянтина. У Парижі вони продовжували свою революційну діяльність, Клара навчалася цій справі у Лаури Лафарг – дочки Карла Маркса і у інших діячів французького робітничого руху.



    У Парижі сім'я перебивалася випадковими заробітками, в 1889 році помер її чоловік, а в 1990 Клара змогла повернутися до Німеччини, де разом з Розою Люксембург представляла ліве крило німецьких соціал-демократів.



    Далі в житті Клари відбувається захоплюючий поворот – вона закохалася і зійшлася з молодим художником Георгом Цунделем, картини якого добре продавалися і «молоді» змогли придбати собі будиночок в мальовничому місці, і навіть купили автомобіль! (В цьому будиночку, як пишуть джерела, любив зупинятися в. І. Ленін.) Клара редагувала жіночу газету «Рівність», кошти на видання якого надав не хто-небудь, а засновник електротехнічного концерну Роберт Бош! Видання було дуже популярним і сприяло тому, що Клара Цеткін стала одним з найбільш видатних соціалістів тієї пори в Німеччині.



    Цілком природно, що вона стала одним з делегатів Міжнародної конференції жінок у 1910 році в Копенгагені.

    На цьому форумі Клара Цеткін поставила питання про те, щоб вибрати певний день у році, коли жінки всього світу будуть привертати увагу суспільства до своїх проблем у боротьбі за соціальне і економічне рівноправ'я і запропонувала відзначати 8 березня як день народження жіночого пролетаріату. І називався він спочатку Міжнародний день солідарності жінок у боротьбі за свої права.



    Це офіційна версія. Дата 8 березня була підведена під відоме політичне подія – масове виступ працюючих жінок в Нью-Йорку 8 березня 1857 року. (Про це писано-переписано в офіційних джерелах, кому цікаво, можете самі знайти подробиці.)



    Есфір і КсерксСуществует друга, менш відома версія святкування Жіночого дня саме 8 березня. Згідно з цією версією, наміри Цеткін входило пов'язати історію жіночого соціалістичного руху з історією єврейського народу. Пояснимо, звідки ростуть ноги. Широко відома легенда, за якою кохана перського царя Ксеркса на ім'я Естер, скориставшись своїми чарами на нього, спасла народ іудеїв від винищення. За легендою це відбулося саме в день 13 Адара за єврейським календарем, і цей день став святкуватися як свято Пуріма. Дата святкування Пуріма в іудейському релігійному календарі змінна, але саме в 1910 році вона випадала на 8 березня.



    Як би там не було, завдяки Кларі Цеткін день 8 березня позначився, хоч не відразу, але все ж таки прижився, і його почали відзначати більш-менш регулярно з 1913 року.



    А що ж наша героїня? У 1914 році у подружжя відбувся розрив відносин, Клара була Клара Цеткін і Роза Люксембургкатегорически проти війни, її молодий чоловік не менш рішуче записався в добровольці і пішов на війну. Після війни Клара довгі роки (аж до 1933) була депутатом Рейхстагу, продовжувала свою боротьбу на лівому фланзі, часто бувала в Радянському Союзі, куди й переїхала на ПМЖ після приходу Гітлера до влади.



    Клара довго не давала чоловікові розлучення, зробила це лише в 1928 році і «молодий» художник відразу одружився на своїй давній симпатії Паулі Бош, дочки засновника електротехнічного концерну Роберта Боша, якій до моменту їх офіційного одруження вже давно перевалило за 30.



    Син Клари Цеткін Костянтин, 22 років від роду, став коханцем Рози Люксембург, якій на той момент було вже 36 років. В результаті між Розою Люксембург і Клара Цеткін зіпсувалися відносини. Але на момент, коли молодий художник кинув Клару, Костянтин пішов від Троянди і подруги знову подружилися.



    Клара Цеткін чарівна навіть у возрастеПоследний раз Клара Цеткін приїхала до Німеччини у 1932 році на відкриття новообраного Рейхстагу. На першому засіданні, головуючи за старшинством, вона виступила з відозвою протистояти нацизму всіма засобами. Після свого політичного виступу вона, згідно з протоколом, передала головування представника фракції, що отримала на недавніх виборах більшість голосів. Їм був Герман Герінг.



    Клара Цеткін померла у 20 червня 1933 року в Архангельському поблизу Москви. Після смерті була кремований, прах поміщений в урні в Кремлівській стіні на Червоній площі в Москві.



    З 1966 року, відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР Міжнародний жіночий день став святом і неробочим днем. Поступово в СРСР свято повністю втратив політичне забарвлення і прив'язку до боротьби жінок за свої права, став просто Святом 8 березня, до якого вже не потрібні ніякі пояснення!
    Листівка сестрі від сестри з 8 Березня

    Комментариев нет:

    Отправить комментарий